Kennissessie ACM voor de diëtist

Wegens omstandigheden verplaatst naar donderdag 18 juni! Onze excuses voor het ongemak.
Twijfel jij ook weleens over wat je wel en niet mag afspreken met zorgverzekeraars?
Tijdens deze praktische kennissessie krijg je inzicht in de spelregels rondom contractering, gegevensdeling, samenwerking m.b.t. contracteren en arbeidsmarktafspraken. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) houdt toezicht op deze onderwerpen en ziet erop toe dat de concurrentie niet onnodig wordt beperkt. Maar waar liggen precies de grenzen? En hoe beoordeelt de ACM samenwerkingsinitiatieven in de praktijk?
Meld je nu aan en wees goed voorbereid op de regels van morgen!
Programma
Aan de hand van actuele en herkenbare voorbeelden gaat de ACM in op vraagstukken als:
- Wie is de ACM en wat betekenen ze voor jouw werkzaamheden?
- Wat mag wel en niet bij contractering met zorgverzekeraars?
- Hoe ga je om met het delen van data en toetredingseisen binnen samenwerkingsverbanden?
- Wat zijn de regels rondom fusies en samenwerking tussen aanbieders?
- Wat mag wel en niet op de arbeidsmarkt, bijvoorbeeld bij afspraken over zzp’ers of het werven van personeel?
Jouw praktijkvraag centraal
Om de sessie zo relevant mogelijk te maken, nodigen we je uit om vooraf casuïstiek of vragen in te dienen. Zo kan de ACM tijdens de sessie direct ingaan op situaties die jij in je dagelijkse praktijk tegenkomt. Na aanmelding ontvang je instructies hoe je jouw casus of vraagstuk kunt indienen.
Leerdoelen
Na deze kennissessie weet je:
- Welke afspraken met zorgverzekeraars en collega’s wel en niet passen binnen de wettelijke kaders en hoe de ACM daar toezicht op houdt;
- Hoe je omgaat met gegevensdeling, toetredingseisen en samenwerkingsverbanden, en waar de grenzen liggen tussen toegestane samenwerking en onrechtmatige marktbeperking;
- Wat de spelregels zijn op de arbeidsmarkt, bijvoorbeeld bij afspraken over zzp’ers of het werven van personeel, en hoe de ACM hierop toeziet.
Sprekers
John Boumans en Cosmin Nicolae zijn beide senior medewerkers bij de Directie Mededinging van de Autoriteit Consument en Markt en houden zich daarbinnen bezig met informele beoordelingen van zorgsamenwerkingen.
Praktische zaken
- Accreditatie is op basis van aanwezigheidsregistratie (1,5 punt);
- Aanmelden kan tot aanvang van de kennissessie;
- De toegangslink ontvang je uiterlijk op de dag van de kennissessie, aan het einde van de ochtend;
- Na de kennissessie krijg je de hand-out en een terugkijklink toegestuurd;
- Kun je niet live aanwezig zijn op 18 juni? Dan kun je de kennissessie terugkijken als On demand. Hierdoor komt de interactie met de sprekers te vervallen. Aanmelden voor de terugkijkversie kan via onze On demand pagina. De On demand komt enkele weken later dan de live kennissessie op de website te staan.
- Heb je een vraag over onze aanwezigheidsregistratie, terugkijkopties of de toegangslink? Bekijk onze veelgestelde vragen pagina om je opweg te helpen.
- Heb je een andere vraag over deze scholing? Mail gerust naar NVDacademy@nvdietist.nl
Op ons scholingsaanbod zijn algemene voorwaarden van toepassing.