“We hebben te maken met een dubbele vergrijzing, van patiënten en zorgmedewerkers, een stijgend aantal chronisch zieken en een toenemende druk op zorgverleners. Technologie kan bijdragen aan een efficiëntere inrichting van de zorg, maar dit moet wel op een goede manier en met maatwerk gebeuren.”
Aan het woord is Job van ’t Veer. Hij is sinds 2018 jaar lector Digitale Innovatie in Zorg en Welzijn aan de NHL Stenden Hogeschool in Leeuwarden. Daar doet hij praktijkgericht onderzoek, om samen met cliënten, patiënten, bewoners en professionals op een innovatieve manier de zorg en de ondersteuning beter te maken, en knelpunten op te lossen. Met een toenemende zorgvraag en een toenemende werkdruk (mede door een tekort aan zorgprofessionals) wordt digitalisering vaak gezien als een snelle en makkelijke oplossing om de zorg beheersbaar te houden. Ook de overheid stimuleert digitalisering in de zorg; de verwachtingen zijn hoog. Maar digitale innovatie gaat niet vanzelf, weet Van ’t Veer.
Ben je al lid van de NVD? Dan kun je hier inloggen om deze pagina te bekijken.
Word lid van de NVD!
Leuk dat je deze pagina wilt lezen. Deze pagina is exclusief voor leden van de NVD. Als lid lees je gratis alle premium-pagina’s én profiteer je van nog meer voordelen, zoals:
– Gratis abonnement op het Nederlands Tijdschrift voor Voeding en Diëtetiek
– Gratis opleidingen in onze NVD Academy, een must-have om bij te blijven in je vak!
– Gratis hulp en advies op maat bij financiering of kwaliteitsregistratie
– Hoge kortingen op het NVD jaarcongres, verzekeringen, ZorgDomein en de aantekening leefstijlcoaching
Word nu lid en profiteer vandaag nog van alle voordelen!
Word nu lid