Ga door naar hoofdcontent
misc/arrow-dots-black Richtlijnenmisc/arrow-dots-blackParamedische richtlijn Dementie

Paramedische richtlijn Dementie

20 april 2025

Samen met de beroepsverenigingen van ergotherapeuten (EN) en logopedisten (NVLF) is de NVD gestart met de ontwikkeling van de nieuwe paramedische richtlijn Dementie. Hiervoor hebben we subsidie ontvangen vanuit ZonMw. Deze richtlijn heeft als doel de kwaliteit van zorg voor patiënten met dementie te verbeteren.

Doel

Doel van dit project is om de kwaliteit van zorg te verbeteren voor personen met dementie. Daarnaast is het streven om interdisciplinaire samenwerking te verbeteren en efficiënter te maken voor diëtisten, ergotherapeuten en logopedisten.

Werkgroep

Voor de ontwikkeling van deze richtlijn is een werkgroep samengesteld waarin per betrokken beroepsgroep (diëtisten, ergotherapeuten en logopedisten) een inhoudsdeskundig wetenschapper en drie professionals zijn vertegenwoordigd. Vanuit de NVD is Emmelyne Vasse betrokken als inhoudsdeskundig wetenschapper en zijn diëtisten Petra Thurmer, Marinka Lautenbach en Saneille Bolscher gemandateerd door de NVD. Daarnaast neemt een afgevaardigde van Alzheimer Nederland deel, om het patiëntenperspectief mee te nemen.

Proces

De richtlijnontwikkeling bestaat uit drie fasen:

  • Voorbereidingsfase (november 2024 – maart 2025): Samenstellen van werkgroep en klankbordgroep, uitvoeren van knelpuntenanalyse, prioritering van knelpunten, en formuleren van uitgangsvragen.
  • Ontwikkelfase (maart 2025 – mei 2026): Uitvoeren van systematisch literatuuronderzoek, uitwerken van modules, formuleren van aanbevelingen, en opstellen van conceptrichtlijn.
  • Afrondingsfase (mei – november 2026): Verwerken van commentaren, vaststellen van de definitieve richtlijn, autorisatie, en implementatie.

Inhoudsopgave