Ga door naar hoofdcontent
misc/arrow-dots-black Nieuwsmisc/arrow-dots-blackNieuwe richtlijnmodules huidaandoeningen: psoriasis en constitutioneel eczeem

Nieuwe richtlijnmodules huidaandoeningen: psoriasis en constitutioneel eczeem

Woensdag 30 september 2026Afbeelding Nieuwe richtlijnmodules huidaandoeningen: psoriasis en constitutioneel eczeem

Er zijn nieuwe richtlijnenmodules beschikbaar voor de begeleiding van mensen met psoriasis en constitutioneel eczeem. De modules beschrijven op basis van de huidige wetenschappelijke inzichten wat een passende benadering kan zijn op het gebied van leefstijl bij deze huidaandoeningen. De richtlijnen zijn ontwikkeld op initiatief van de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie (NVDV).

NVD-lid Dr. Berber Vlieg-Boerstra heeft vanuit haar expertise een inhoudelijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de richtlijnmodules.

Aandacht voor leefstijl

In de nieuwe richtlijnmodules is aandacht voor verschillende leefstijlfactoren die een rol kunnen spelen bij psoriasis en constitutioneel eczeem. Zo wordt ingegaan op:

  • voeding en dieet;
  • voedingssupplementen;
  • alcohol;
  • roken;
  • stress.

De modules geven zorgprofessionals op basis van de beschikbare wetenschappelijke inzichten handvatten voor de begeleiding van patiënten met deze huidaandoeningen.

Bijdrage van de diëtist

Voeding en leefstijl kunnen onderdeel zijn van de begeleiding van mensen met psoriasis en constitutioneel eczeem. De inbreng van diëtistische expertise is daarom relevant bij de ontwikkeling van richtlijnen op dit gebied.

We zijn dan ook bijzonder trots op Dr. Berber Vlieg-Boerstra, NVD-lid en expert op het gebied van voeding en allergie, die een inhoudelijke bijdrage heeft geleverd aan de ontwikkeling van deze richtlijnmodules.