Ga door naar hoofdcontent
misc/arrow-dots-black Nieuwsmisc/arrow-dots-blackGezond en duurzaam koken in de langdurige zorg is vooral lekker
Workshop Goede Zorg Proef Je

Gezond en duurzaam koken in de langdurige zorg is vooral lekker

Maandag 22 juni 2026Afbeelding Gezond en duurzaam koken in de langdurige zorg is vooral lekker

Binnen het project Versnelling Voedseltransitie Langdurige Zorg organiseerde Goede Zorg Proef Je van de Alliantie Voeding in de Zorg in april een workshop over gezond en duurzaam koken. Met dertig professionals die verantwoordelijk zijn voor de maaltijdvoorziening in de langdurige zorg werd samen gekookt, geproefd en kennis gedeeld.

Het doel van de middag was helder: laten zien dat gezonde en duurzame voeding in de zorg niet alleen haalbaar is, maar ook smaakvol en aantrekkelijk. De deelnemers gingen actief aan de slag in de keuken en ontdekten hoe zij hun dagelijkse praktijk kunnen verrijken.

Op het menu stonden onder andere een kruidige tikka masala met tofu en groenten, een moderne stamppot andijvie met cannellini bonen en een hybride bal van gehakt en champignons, en een eiwitrijke plantaardige chocolademousse. Gerechten die goed aansluiten bij actuele voedingsadviezen én de eiwitbehoefte binnen de zorg.

De workshop werd begeleid door Lotte Kunst en Guusje van Tienhoven van Greendish. Deelnemers waren enthousiast en gaven aan dat zij niet alleen inspiratie opdeden, maar ook direct toepasbare ideeën meenamen: “Het was super leuk en leerzaam, we hebben genoten en er waren leuke recepten.”

De middag werd afgesloten met een gezamenlijke maaltijd, waarin alle gerechten werden geproefd en ervaringen werden uitgewisseld.

Het project Versnelling Voedseltransitie Langdurige Zorg wordt uitgevoerd met steun van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, in samenwerking met ActiZ, de Nederlandse ggz en Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland.

De NVD werkt samen met Goede zorg proef je.